Tekin Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm Ankara

Kentsel Dönüşüm Ankara

Şehirlerimiz yıllardı ağır bir çarpık kentleşme ve denetimsiz yapılaşma süreci içerisinde. Şehirlerin düzeni bir yana dursun, yapıların güvenliği bakımından bu durum bir risk barındırıyor. 17 Ağustos depremi ve ardından ortaya çıkan depremler, ülkemizin üzerinde yer aldığı dünya’nın en hareketli fay hatlarından birisini net bir biçimde gözler önüne serene kadar pek önemsemediğimiz yapı güvenliği, artık kanunla ciddi denetim altında tutulan önemli konular arasında yer alıyor.

Ankara, her ne kadar 1. Derece deprem hattı üzerinde gösterilmese de, uzmanlar 7 şiddetine yakın depremlerin bu ilde de görülebileceğini, bu sebeple Kentsel Dönüşüm Ankara projelerinin büyük önem arz ettiğini belirtmektedir.

Elbette Kentsel dönüşüm sadece depremden korunma ile ilgili değildir. Bazı yapılar o kadar güvensizdir ki, deprem olmasına dahi gerek kalmadan, kendiliğinden yıkılma tehlikesi barındırmaktadır. İşte Kentsel Dönüşüm Ankara projeleriyle, gerek depremin zararlarından korunmak, gerekse binaların statik güvenilirliklerini yitirmiş olmalarından dolayı, ortaya çıkacak güvenlik ihlallerinin ortadan kaldırılması için devlet nezdinde önem arz etmektedir.

Ayrıca kentsel dönüşüm şu anda bir seçenek değildir. Yapılacak denetimlerde yapı güvensiz bulunursa, yapı ruhsatı iptal edilir ve zorunlu olarak boşaltılır. Elbette bu sizin ve binanızda yaşayan diğer insanlar güvenliği içindir.

Can ve mal güvenliğiniz, bunun yanında şehir estetiği için Kentsel Dönüşüm Ankara projelerine vakit kaybetmeden katılın, kentsel dönüşüm projelerine uygulanan devlet teşviklerini kaçırmayın

 

Kentsel Dönüşüm Kamu Spotu 1 

https://www.youtube.com/watch?v=YMUqbaTlzNw

Kentsel Dönüşüm Kamu Spotu 2 

https://www.youtube.com/watch?v=DcK1MVRMfI8

kırıkkale rent a car

kırıkkale araç kiralama

araba kiralama kırıkkale

kırıkkale kiralık arabalar